Tule osale rahvusvahelisel paberlennukite lennutamise võistlusel!

12. märtsil toimub vastavatud Kultuurikatlas paberlennukite lennutamise võistlus Red Bull Paper Wings. Kolmes katergoorias peetava võistluse rahvusvaheline finaal toimub maikuus Austrias ikoonilises lennundusmuuseumis Hangar-7.

Eestis 3. korda peetav Red Bull Paper Wings paneb lõbusas võtmes proovile füüsikalised teadmised, voltimisoskuse ja õnne. Rekordite purustamine on siiani kõva väljakutse – pikim paberlennuki lend on rohkem kui 69 meetrit ning kõige kauem on õhulend kestnud üle 27 sekundi.
Kolmeliikmeline žürii kuulutab välja võitjad kolmes katergoorias:

Pikim distants – Kategooria võidab paberlennuk, mis teeb pikima õhulennu. Ametlik maailmarekord kuulub ameeriklasele Joe Ayoob (USA, 2012) distantsiga 69.14 meetrit.

Pikim aeg õhus – Kategooria võidab paberlennuk, mis viibib õhus kõige kauem. Ametlik maailmarekord kuulub jaapanlasele Takuo Toda (Jaapan, 2009) ajaga 27,9 sekundit.

Vigurlend – Hinnatakse lennu loovust ja stiili.

Tuhanded iseõppinud piloodid panevad oma oskused proovile enam kui 80 riigis neljal kontinendil, et võistelda rahvusvahelises finaalis Hangar-7 lennundusmuuseumis, mis on koduks ka Lendavatele Bullidele. Red Bull lennutab kategooria võitjad Austriasse ning hoolitseb nende eest ka kohapeal.

Üritus toimub Tallinnas Kultuurikatlas 12. märtsil kell algusel 19:00.
Kõik soovijad saavad ennast registreerida kohapeal enne võistluse algust või eelnevalt internetiaadressil www.redbullpaperwings.com Osavõtt alates 16. eluaastast.

Üritus on nii osalejatele kui ka pealtvaatajatele tasuta.