RED BULL PAPER WINGS 2015

Red Bull Paper Wings to międzynarodowe studenckie zawody w niecodziennej odsłonie. Do złożenia samolotu nie wystarczy sama znajomość aerodynamiki. Uczestnicy muszą wykazać się również kreatywnością oraz precyzją. Będą konkurować aż w trzech kategoriach: lot na dystans, lot na czas oraz akrobatyka lotu. Zawodnik może startować w więcej niż jednej konkurencji. Przy dwóch pierwszych zmaganiach, startujący otrzymuje jedynie kartkę papieru formatu A4 i nie może jej obciążać, modyfikować ani zmieniać w żaden sposób. Sukcesem jest wyobraźnia oraz odpowiednie złożenie. Do trzeciej konkurencji można się wcześniej przygotować i skonstruować swój papierowy wehikułu przy użyciu dowolnych technik budowy. Ewolucje wykonane przez samolot zostaną następnie ocenione przez 3 sędziów.

Zapraszamy do obejrzenia video promującego tegoroczną polską edycję !

Zawodnicy zawalczą o udział w światowych mistrzostwach Red Bull Paper Wings w Salzburgu, gdzie rywalizować będą z najlepszymi z ponad 80 krajów. Finał odbędzie się w legendarnym Hangarze-7, domu historycznej już grupy akrobacyjnej – „Flying Bulls” oraz unikatowych egzemplarzy floty powietrznej.

Polskie eliminacje rozpoczęły się 10 marca w Warszawie i przez kolejne 3 tygodnie zawitają do 13 największych ośrodków akademickich w Polsce: Szczecinie, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie, Łodzi, Lublinie, Białymstoku, Olsztynie, Wrocławiu, Toruniu, Gdańsku, Gliwicach. To w tych miastach, wszyscy miłośnicy składania papierowych samolotów będą mogli powalczyć o zwycięstwo.

Główny partnerem projektu jest LOT Polish Airlines .