RED BULL PAPER WINGS 2015

Ostatni przystanek zamykający tegoroczną edycję Red Bull Paper Wings 2015 odbył się na Politechnice Gdańskiej. Blisko 70 studentów wzięło udział w podniebnych zmaganiach papierowych samolotów. Dyscypliną, która cieszyła się największym powodzeniem okazała się akrobatyka lotu. Zawodnicy musieli tak złożyć swoje jaskółki, aby wykonywały jak najróżniejsze piruety czy beczki, co więcej aby wygrać trzeba było kreatywnie zaprezentować swoją podniebną machinę przed trzy osobowym jury, jak i swój pomysł na show który mógł trwać nawet 1 minutę. Pozostałe dwie kategorie w których żacy konkurowali to lot na dystans oraz lot na czas.

Najlepszy w rzucie na odległość okazał się Witold Bądkowski, który to przerzucił wyznaczoną strefę lotu. Po przeniesieniu się na salę gimnastyczną w celu dokładnego zmierzenia dystansu jaki pokonuje jego samolotu miara pokazała aż 34 m.

Kategoria lot na dystans – wyniki:
1. Witold Bądkowski – 34 m.
2. Damian Dańczyszyn – 24,70 m.
3. Andrzej Polachowski – 19,70 m.

W kategorii lot na czas swój samolot, Konrad Zasztowt, zawiesił w powietrzu przez 7,90 s. co dało mu pierwsze miejsce.

Kategoria lot na czas – wyniki:
1. Konrad Zasztowt – 7,90 s.
2. Witold Bądkowski – 7,32 s.
3. Tomasz Skoczylas – 7,16 s.

Konrad został też najlepszym pilotem w kategorii akrobatyka lotu uzyskując 27 pkt. w wyniku czego stanie do ogólnopolskiego głosowania, które znajduje się na stronie www.redbullpaperwings.com.

Wyniki akrobatyki lotu:
1. Konrad Zasztowt – 27 pkt.
2. Bartek Szóstakowski – 26 pkt.
3. Dariusz Sarzyński – 24 pkt.
3. Agata Leśniewicz – 24 pkt.

Trójka najlepszych zawodników z Polski weźmie udział w światowych mistrzostwach Red Bull Paper Wings w Salzburgu, gdzie rywalizować będą z finalistami z ponad 60 krajów. Finał odbędzie się w Hangarze – 7, domu historycznej już grupy akrobacyjnej – „Flying Bulls” i zarazem muzeum lotnictwa.