RED BULL PAPER WINGS 2015

Podczas ostatniej edycji Red Bull Paper Wings w 2012 roku nasz rodak Tomasz Chodyra stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii akrobatyka lotu. Już za kilka tygodni będzie miał szansę powalczyć o utrzymanie tytułu najlepszego akrobaty papierowych samolotów na świecie! Sprawdźcie co Tomek ma do powiedzenia.

Wygrałeś lot akrobatyczny w 2012 roku. Jak rozwinęły się sprawy od tego czasu ?

Od tego czasu udało mi się stworzyć kilka nowych modeli i celem na ten rok jest oczywiście ponowne wygranie zawodów. Natomiast impreza Red Bull Paper Wings jest przede wszystkim wspaniałą okazją do spotkania niesamowitych ludzi i dobrej zabawy. Nie mogę się doczekać Salzburga !

Jak zmienił się twój trening po zdobyciu mistrzostwa ? Nad czym starałeś się popracować ?

Próbowałem stworzyć kompletnie nowy model. Inne materiały pomocnicze prócz kleju I dodatkowego obciążenia są niedozwolone, dlatego w Salzburgu zaprezentuję całkiem nowe kształty i projekty.

Czego się spodziewasz powracając bronić swój tytułu i co zrobisz żeby było jeszcze lepiej niż poprzednim razem ?

Mam nadzieję zademonstrować bardzo dobre show i wygrać ponownie. Cała zabawa polega na performansie, interakcji z jury i widownią. Jestem na to gotów.

Brzmi jakbyś miał zamiar pokazać nam kolejne niesamowite show w Hangarze- 7 w Salzburgu. Czy to twoja ostatnia wizyta w tym ogromnym placu zabaw dla pilotów ?

Red Bull Paper Wings są zarówno figlarnymi jak i poważnymi zawodami. Zawsze jestem bardzo szczęśliwy kiedy mogę wrócić do Hangaru-7, ponieważ jest to naprawdę niesamowite miejsce.

Jak dla Ciebie wyglądały by perfekcyjne zawody w maju?

Muszę przyznać że mam nadzieję na powtórzenie sukcesu z przed trzech lat. Aby wygrać musisz pokazać coś świeżego i interesującego, a to jest dokładnie mój plan!