RED BULL PAPER WINGS 2015

Stacja kontroli lotów do wszystkich pilotów: niebo czyste, można startować w finałach Red Bull Paper Wings 2015!

Ruch powietrzny w maju na całym świecie gwałtownie wzrośnie. Najlepsi światowi piloci będą rywalizować ze sobą podczas międzynarodowych finałów Red Bull Paper Wings, które odbędą się w ikonicznym Hangarze – 7, domu akrobacyjnej grupy – „Flying Bulls” w Salzburgu/Austria już 8-9 maja.

Zapomnijcie o kokpitach, silnikach odrzutowych i słodkim zapachu nafty. Jedyne w co trzeba się uzbroić, to klasyczna kartka papieru. Jednak do przepisu na sukces przydadzą się również niecodzienne umiejętności w składaniu i konstruowaniu papierowych samolotów, wyobraźnia, kreatywność jak i znajomość podstawowych praw aerodynamiki.

Powyżej 46,000 pilotów papierowych samolotów na świecie zaprezentowało swoje niecodzienne umiejętności w 535 rozgrywkach na czterech kontynentach, lecz tylko najlepszym udało się dostać do finałów. Szczęśliwcy, reprezentować będą jeden z 80 krajów i po raz kolejny staną do rywalizacji, tym razem w Hangarze-7, pośród najbardziej spektakularnych latających maszyn na świecie.

Finały Red Bull Paper Wings to zawody na światowym poziomie, gdzie współzawodniczą ze sobą prawie wszystkie państwa na świecie, a liczba zawodników dochodzi do 200 osób.

Jury, gdzie zasiądą największe gwiazdy, wybiorą zwycięzcę w dyscyplinie akrobatyka lotu. Legendy papierowych samolotów takie jak John Collins czy Ken Blackburn, powracają by wybrać najlepszego akrobatę. W wyborze pomoże im: podwójny olimpijski zwycięzca żeglarski, Hans Peter Steinacher, Peggy Walentin, śmiałek który przechadzał się po skrzydłach samolotów podczas lotu, kończąc na Zachu Kingu znanym z doborowych sztuczek na Youtube’ie! Cała ta piątka jest ekspertem w tym co robią !

Złóż, skalibruj i sprawdź aerodynamikę swojej jaskółki przed wyrzuceniem jej w powietrze, aby pokonać dotychczasowy rekord lotu na czas ustanowionego w 2012 roku przez Elie’go Chemaly’ego, który wynosi 10,68 sekund. Natomiast Tomas Beck, nasz sąsiad z Czech, utrzymuje tytuł pilota ciskającego najdalej papierowym samolotem na długość, 50,37 metra, a Tomasz Chodyra, nasz rodak, oraz Ryan Naccarato, utrzymują miano najlepszych akrobatów na świecie!