RED BULL PAPER WINGS 2015

26 marca byliśmy świadkami kolejnych eliminacji do ogólnoświatowych zawodów Red Bull Paper Wings. O godzinie 12:00 na Politechnice Rzeszowskiej ruszyły zmagania w których to uczestnicy walczyli pomiędzy sobą tworząc modele samolotów i jaskółek z papieru, a następnie konkurowali w 3 dyscyplinach: lot na dystans, lot na czas oraz akrobatyka lotu. Najlepszymi pilotami okazali się Maciej Mazur, Michał Szepke oraz Dawid Sobamia.

Konkurencja lotu na dystans nieprzerwanie cieszy się największą popularnością wśród pilotów. Blisko 70 osób podjęło się wyzwaniu w rzuceniu samolotu jak najdalej. Najlepszy i to bezkonkurencyjnie już po raz 3 w tej edycji okazał się Maciek Mazur, który to z przystanku na przystanek bije swoje rekordy ! Zaczął od Warszawy wyrzucając tam niespełna 33 metry, następnie poprawił się w Gliwicach ciskając swoim samolotem na odległość 36 metrów, a w Rzeszowie przerzucając cała salę i zatrzymując swoją strzałę na przeciwległej ścianie zdobył aż 41 metrów ! Gratulacje !

Kategoria lot na dystans – wyniki:
1. Maciek Mazur – 41 m.
2. Bartłomiej Surmacz – 30,60 m.
3. Łukasz Hułas – 26 m.

Druga kategoria, polegająca na jak najdłuższym utrzymaniu jaskółki w powietrzu należała do Michała Szepke, który osiągnął wynik 8,25 s.

Kategoria lot na czas – wyniki:
1. Michał Szepke – 8,25 s.
2. Maciej Mazur – 7,14 s.
3. Bartłomiej Surmacz – 7,07 s.

W ostatniej konkurencji – akrobatyka lotu – 1 miejsce zajął Dawid Sobarnia Zdobył on największą liczbę punktów od jury – 19 pkt. Dawid dzięki zwycięstwu stanie do ogólnopolskiego głosowania, które znajduje się na stronie www.redbullpaperwings.com i powalczy o zasilenie polskiej kadry na światowych finałach w Salzburgu.

Wyniki akrobatyki lotu:
1. Dawid Sobarnia – 19 pkt.
2. Mateusz Stadnicki – 17 pkt.
3. Bartłomiej Surmacz – 16 pkt.

Trójka najlepszych z najlepszych weźmie udział w światowych mistrzostwach Red Bull Paper Wings w Salzburgu, gdzie rywalizować będą ze zwycięzcami z ponad 70 krajów. Finał odbędzie się we wspaniałym Hangarze-7, domu historycznej już grupy akrobacyjnej – „Flying Bulls” i zarazem muzeum lotnictwa.