RED BULL PAPER WINGS 2015

Stacja kontroli lotów do wszystkich pilotów: niebo czyste, można startować w Red Bull Paper Wings 2015!

Wraz z początkiem nowego roku ruch powietrzny na całym świecie gwałtownie wzrósł. Przyczyną tego zamieszania są zacięte rywalizacje pomiędzy najlepszymi pilotami papierowych samolotów, którzy biorą udział w setkach eliminacji na całym świcie, aby dostać się do Światowego Finału Red Bull Paper Wings. Odbędzie się on w maju, w legendarnym Hangarze-7, domu historycznej już grupy akrobacyjnej – „Flying Bulls”.

Zapomnijcie o kokpitach, silnikach odrzutowych i słodkim zapachu nafty. Jedyne, w co trzeba się uzbroić, to klasyczna kartka papieru. Przepis na sukces nie jest jednak taki prosty! Uczestnicy muszą pochwalić się niecodziennymi umiejętnościami w składaniu
i konstruowaniu papierowych samolotów oraz wyobraźnią, kreatywnością jak i przydatną znajomością podstawowych praw aerodynamiki.

Dziesiątki tysięcy młodych pilotów zaprezentuje swoje zdolności i skonfrontuje je między sobą w ponad 80 krajach na 4 kontynentach w jednych z największych i czołowych zmaganiach samolotów z papieru Red Bull Paper Wings.

Jeśli chcesz, by twój samolot wleciał na karty księgi rekordów – złóż, dobrze skalibruj oraz sprawdź aerodynamikę, W poprzedniej edycji wzięło udział ponad 37000 zawodników z 83 krajów. W tym roku liczba ta z pewnością wzrośnie, gdyż do pokonania jest kilka rekordów! Podczas ostatniej edcji, Libańczyk, Elie Chemaly, zwyciężył w locie na czas z niesamowitym wynikiem 10,68 sekund. Czech, Tomas Beck, który nosi tytuł mistrza lotu na odległość – pokonał swoim samolotem dystans 50,37 m, a nasz rodak, Tomasz Chodyra, ex aequo z Ryan’em Naccarato, zdobyli tytuł mistrzów akrobatyki lotu.

Polskie eliminacje rozpoczną się 10 marca, startując z Warszawy i przez kolejne 3 tygodnie zawitają do 13 największych ośrodków akademickich w Polsce: Warszawie, Szczecinie, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie, Łodzi, Lublinie, Białymstoku, Olsztynie, Wrocławiu, Toruniu, Gdańsku, Gliwicach. To w tych miastach, wszyscy miłośnicy składania papierowych samolotów będą mogli powalczyć o zwycięstwo.

Uczestnicy konkurować będą w trzech kategoriach: akrobatyka lotu, lot na dystans oraz lot na czas. Zawodnik może startować w więcej niż jednej konkurencji. Najlepsi z najlepszych w danej dyscyplinie, zostaną wyłonieni przez jury i reprezentować będą nasz kraj w światowych finałach w Hangarze – 7, gdzie zmierzą się z mistrzami ze wszystkich krajów.

Głównym partnerem projektu jest LOT Polish Airlines .

Zapisz się do narodowych eliminacji już dziś !

Na miejscu imprezy dla uczestników programu Red Bull MOBILE Collect będzie możliwość odebrania voucherów energetycznych.

Więcej szczegółów na stronie www.redbullmobilecollect.pl