Şartlar ve Koşullar

RED BULL PAPER WINGS


SATIN ALMA GEREKLİ DEĞİLDİR. SATIN ALMAK KAZANMA ŞANSINI ARTTIRMAYACAKTIR..

BU ETKİNLİĞE KATILIRKEN İHTİYATLI VE SAĞDUYULU OLUN. KENDİNİZİN VE DİĞERLERİNİN GÜVENLİĞİNE SAYGI GÖSTERİN. KİMSENİN MÜLKÜNE İZİNSİZ GİRMEYİN YA DA ZARAR VERMEYİN..

Bu Promosyon tescilli merkezi İstanbul, Ümraniye Siteyolu sokak Saray mahallesi 5/5 Anel Plaza Türkiye adresinde bulunan Red Bull Gıda Dağıtım ve Pazarlama Ticaret Limited Şirketi (“Sponsor” ya da “Red Bull”) ve ayrıca bağlı şirketleri tarafından gerçekleştirilmektedir.
Bu Etkinlik bir beceri oyunu olarak tasarlanmıştır. Tamamen ücretsizdir ve yalnızca mevcut Şartlar ve Koşullara, bütün geçerli uluslararası, federal, devlete ait, yerel ve bölgesel kanun ve düzenlemelere tabidir.
Bu Şartlar ve Koşullardan kaynaklanan ve/veya bu Etkinlik ilgili genel sorular için, lütfen www.redbull.com üzerinden bizimle iletişime geçin.
Bu Etkinliğe girerek ve katılarak, bu Şartlar ve Koşullarla bağlı olmayı kabul eder ve aşağıdaki uygunluk gereksinimlerinin hepsini karşıladığınızı beyan edersiniz.

1. UYGUNLUK

1.1 Bu Promosyona girmek ve bir ödül kazanmaya uygun olmak için, siz (“Katılımcı”, “Yarışmacı” ) şu kriterlere uyduğunuzu onaylarsınız:

1.2 18 yaşından büyüğüm.
1.3 18 yaşından küçük kişilerin bu Etkinliğe katılmalarına ya da Red Bull'a kişisel bilgilerini aktarmalarına veya başka şekilde göndermelerine izin verilmez.
1.4 İkamet yeriniz www.redbullpaperwings.com'da gösterilenlerin dışındaysa kabul edilmez. Lütfen Katılımcıların ulusal ya da yerel kanunlar nedeniyle yasal olarak etkinlik katılmalarına izin verilmemesi halinde Red Bull'un yükümlü olmadığına dikkat ediniz.
1.5 Bir katılımcının fiziksel ya da zihinsel olarak tarif edilen görevlerin herhangi birini veya hepsini gerçekleştiremeyecek durumda olması halinde Red Bull sorumlu değildir; bu etkinliğe katılmak için hiçbir yasal hak yoktur. Bir Katılımcının bu Promosyonla ilgili eylemleri yürütürken yaralanması halinde Red Bull yükümlü değildir.
1.6 Sponsorun, ana şirketinin ve ilgili bağlı şirketlerinden, iştiraklerinden, temsilcilerinden herhangi birinin ve etkinliğin geliştirilmesi ya da prodüksiyonuyla ilgilenen herhangi bir şirketin müdürleri, yetkilileri ve çalışanları, bu Promosyonla ilgilenen profesyonel danışmanlar, üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları ya da reklam ve promosyon ajansları ve birinci dereceden akraba aile fertleri ve bu kişilerle aynı hanede yaşayan kişiler (yasal olarak ilişkili olsalar da olmasalar da) bu etkinliğe girmeye ya da ödül kazanmaya uygun değillerdir.
1.7 Kişi başına, kategori başına, konum başına yalnızca bir girişe izin verilir. Dahası, yalnızca gerçek kişilerin ve girişimci olmayanların katılmalarına izin verilir.
1.8 Sponsor kendi takdiriyle istediği anda Katılımcının Sponsora verdiği eposta adresini doğrulama ve yaşın, kimliğin ve/veya verilmiş diğer bilgilerin kanıtını talep etme hakkını saklı tutar. Herhangi bir anlaşmazlık olması halinde, geçersiz bir e-posta adresi ya da Katılımcının yaşı ya da ikameti hakkında hatalı bilgiler içeren katılımlar uygunsuz sayılacaktır.

2 ETKİNLİK SÜRESİ

2.1 Bu Promosyon her elemeye bağlı olarak farklı bir tarihte başlar (ayrıntılar www.redbullpaperwings.com'te bulunabilir) ) ve (uluslararası olarak) 10 Mayıs 2015, TSİ 10:00'da biter (“Katılım Süresi”).
2.2 Lütfen yarışma sırasında Sponsorun www.redbullpaperwings.com'te (“İnternet Sitesi”) katılım prosedürüyle ilgili daha fazla talimat vereceğine dikkat ediniz. Duyurulmuş zaman çizelgelerine ve bu talimatlara riayet etmeyen katılımlar göz önüne alınmayacak ve Şartlar ve Koşullara uygun olarak herhangi bir hakka sahip olmayacaktır. Yarışma sırasında farklı aşamalar olacak, bu aşamaların kesin tarihleri ve süreleri ülkeye göre değişecektir (daha fazla bilgi İnternet Sitesinde bulunabilir). Bu aşamalar şöyledir:
2.2.1 Ülke Eleme Aşaması
2.2.2 Dünya Finali Aşaması
Bu yarışma aşamaları Sponsor tarafından yapılacak değişikliklere tabidir ve Sponsor bu değişiklikleri www.redbullpaperwings.com'da (“İnternet Sitesi”) duyuracaktır.

3. ÜLKE ELEME AŞAMASI

3.1 Yarışma Eleme adı verilen, İnternet Sitesinde ana hatlarıyla belirtildiği üzere her bir üniversitede bir kere düzenlenecek, Katılımcıların mesafe, akrobasi ve havada kalma süresi olmak üzere her bir Etkinlik disiplininde (“Kategori”) bir ya da daha fazla atış yapmalarının gerekeceği bir dizi Etkinlik (“Etkinlik”) olarak tasarlanmıştır. Daha fazla bilgi www.redbullpaperwings.com'da bulunabilir.
3.2 Yukarıdaki 1. Kısma uygun olarak katılım için uygunsanız, www.redbullpaperwings.com'da ya da her bir Etkinlik yerinde kaydolabileceksiniz. İnternet sitesinde kaydolursanız, önce ikamet ettiğiniz ülkeyi seçmeniz gerekecektir. Sonra şu ayrıntıları belirtmeniz gerekecektir: Ad-soyad, e-posta adresi, telefon numarası ve ev adresi ve katılmak istediğiniz Kategori. Etkinlik yerinde kaydolmak isterseniz aynı bilgileri vermeniz gerekecektir..
3.3 Her bir Etkinliğin kuralları ve gereksinimleri ve ilgili Etkinlik Konumundaki yerinde kayıt prosedürü için lütfen bağlayıcı Kurallar Kitabına (“Kurallar Kitabı”) başvurun ve www.redbullpaperwings.com'da ilgili ülke kısmındaki güncellemeleri kontrol edin.
3.4 Katılımcının İnternet Sitesindeki Kurallar Kitabını okuması ve kabul etmesi gerekecektir. Kurallar Kitabına ya da bu şartlara karşı herhangi bir ihlal, tamamen Organizatörün takdiriyle Giriş ücreti ve/veya girilen diğer masrafların geri ödenmesine ilişkin bir talep hakkı olmaksızın promosyondan diskalifiye edilmesine yol açabilir.
3.5 Her bir etkinlik tamamlandıktan sonra, Organizatör her bir Kategori için bir galip (“Eleme Galibi”) açıklayacaktır.
3.6 Ülke Eleme Aşaması sona erdiği zaman, her bir katılan ülke ilgili katılan ülkenin Kurallar Kitabı uyarınca her bir katılan ülkede her bir Kategoriden 3 Galip (“Ülke Galibi”) belirleyecektir.
3.7 Her bir Ülke Galibi ile ödülü kazandığını bildirmek üzere e-posta ve/veya telefonla irtibat kurulacaktır. Her bir Ülke Galibi ve Eleme Galibinin ismi de dâhil olmak üzere sonuçlar internet sitesinde de gösterilecektir.
3.8 Her bir kategoride beraberlik olması halinde lütfen Kurallar Kitabına başvurun.
3.9 Red Bull Promosyon için yeterli donanım ve yazılım hizmetini sürdürmek için makul çabayı göstereceğini taahhüt eder ve geç, kayıp, gecikmeli, hasarlı, yanlış yönlendirilmiş, eksik, okunaksız ya da anlaşılmaz katılımlardan; telefon, elektronik, donanım ya da yazılım programı, ağ, internet ya da bilgisayar bozukluklarından, arızalarından, gecikmelerinden ya da zorluklarından; aktarımdaki hatalardan; ödül bildirimi teslimatının denenmiş ama alınmamış olmasından; katılım kaybolsa da, gönderilmemiş olsa da, yanlış işlenmiş olsa da, kazanamasa da Yarışmaya giren ya da girmeyi deneyen herhangi birinin herhangi bir kaybından yükümlü olmayacaktır.
3.10 Red Bull aynı zamanda şeffaflığı temin etmeyi ve sonuçların doğrulanabilmesi için seçim sürecini uygun biçimde kaydetmeyi de taahhüt eder.
3.11 Geç, okunaksız, eksik, bozulmuş ya da bozuk katılımlar kabul edilmeyecektir. Kayıp katılımlar için sorumluluk kabul edilemez ve aktarım kanıtı alınma kanıtı olarak kabul edilmeyecektir.
3.12 Diskalifiye edilirseniz, Red Bull'un bu durumu yayınlama yükümlülüğü yoktur.
3.13 Katılımcı sadece tarif edilmiş prosedürü izleyerek Promosyonun yarışma aşamasına (“Yarışma”) girecektir.

4. DÜNYA FİNALİ AŞAMASI

4.1 Dünya Finali Aşaması sırasında, ülke galiplerinin hepsi 8 ve 9 Mayıs 2015'te Avusturya'nın Salzburg kentindeki Red Bull Paper Wings Dünya Finali'ne (“Dünya Finali”) gitmeye ve katılmaya davet edilecektir.
4.2 Dünya Finali Kurallar Kitabında ana hatlarıyla belirtilenlerle aynı kurallara ve aynı Kategorilere sahip olacaktır.
4.3 Dünya Finali'nin iptal edilmesi ya da ertelenmesi halinde Red Bull yükümlü olmayacaktır. Ancak böyle bir durumda Red Bull benzer kapsamda başka bir final düzenlemek için elinden gelen bütün çabayı gösterecektir.
4.4 Dünya Finali'nde Red Bull genel ödülü her bir kategorinin galibine (“Dünya Galipleri”) sunma hakkını saklı tutar

5. ÖDÜLLER

5.1 Ülke Galiplerinin her birine 7 Mayıs 2015'te her bir Katılımcının ikamet yerinden (ya da Organizatör tarafından belirlenecek yakındaki bir konumdan) Avusturya'nın Salzburg kentine, sonra da 10 Mayıs 2015'te ilgili ilk konuma gidiş dönüş ulaşımdan oluşan bir Ülke Ödülü verilecektir. Bu aynı zamanda 7 Mayıs'tan 10 Mayıs'a kadar konaklamayı ve programlanmış öğünleri de içerir. Konaklama tamamen katılımcının takdirinde olacaktır ve 3 yıldızı ya da üstünü içerebilir. Ülke Ödülünün toplam değeri, Ülke Galibinin ikamet yerine bağlı olacaktır. Her bir Ülke Ödülünün toplam değeri, kişi başına 3.500 Avroyu (vergi hariç) aşmayacaktır. Eleme Galibine ödül verilmeyecektir.
5.2 5.1 Kısmında ayrıntılı olarak verilen ödüller için bütün yolculuk düzenlemeleri Red Bull Grubuyla beraber Organizatörün acentesi üzerinden yapılacaktır. Burada özel olarak belirtilmemiş ödülün kabulü ve kullanımıyla ilişkili bütün diğer masraflar ve harcamalar (güvenlik ücretler, bahşişler, bagaj ücretleri, yemekler ve ek ulaşım ve ikinci dereceden ücretler) ödül kazananların sorumluluğudur. Ödül kazananların aynı zamanda en az 6 ay geçerliliği olan geçerli bir pasaport ve gerekli vizelere sahip olması (ve bunları edinmenin masraflarını üstlenmesi) gerekecektir. Seyahat sigortası ve cep harçlığı ödül kazananın özel sorumluluğudur. Ödül kazananlar yola çıkmadan önce geçerli yolculuk belgelerine (örneğin pasaport, kimlik ya da başka bir kabul edilebilir devlet tarafından verilmiş kimlik) sahip olmalı ve bunları göstermelidir. Her bir ödül sahibi Borcun/Aleniliğin Ortadan Kalktığını Belirten Belgeyi ve etkinliğin başlangıcı ve/veya yolculuk öncesi katılımcıya verilen bütün diğer belgeleri imzalamalıdır. Uçak/tren biletleri alındıktan sonra, ödül sahiplerinin değişiklik yapmasına izin verilmeyecektir. Organizatör havayolunu, havalimanlarını, uçuş programını ve otelleri yalnızca kendi takdiriyle belirleyecektir. Yolculuk ve konaklama kısıtlamaları, koşulları ve sınırlamaları geçerli olabilir. Organizatör kaybedilen, bozulan ya da çalınan biletleri ya da yolculuk kuponlarını değiştirmeyecektir.
5.3 Red Bull herhangi bir ve her türlü ödülü benzer değerdeki ödüllerle değiştirme hakkını saklı tutar.
5.4 Lütfen Promosyona katılım için bu Şartlar ve Koşullarda açıkça belirtilenler dışında hiçbir yolculuk masrafının ve başka masrafın ödenmeyeceğine dikkat ediniz.
5.5 Geçerli yerel kanunun izin verdiği mertebede, bütün ödüller “olduğu gibi” ve herhangi türde, açık ya da zımni bir garanti (sınırlama olmaksızın tatminkar kalite ya da belli bir amaca uygunluk yönünde zımni bir garanti dâhil) olmadan verilir. ÜLKE, EYALET VERİLERİ VE YEREL VERGİLER ÖDÜLLERİN ALINMASI YA DA KULLANILMASIYLA İLİŞKİLİ KDV DE DÂHİL YALNIZCA GALİBİN SORUMLULUĞUDUR.
5.6 Nakit alternatifi sunulmayacaktır ve ödüller devredilemez ve iade edilemez.
*5.7*Galibin e-posta ve/veya telefonla irtibat kurulmasından sonraki ödülüne sahip çıkmaması halinde, ya da galibin Ülke Eleme Aşamasından sonra çekilmesi halinde, galip ödülünü kaybetmiş olacaktır ve Red Bull alternatif bir galip belirleme hakkını saklı tutar.
5.8 Promosyon sadece Sponsorun takdiriyle gerçekleştirilecektir. Sponsorun Promosyonla bağlantılı bütün konulardaki kararı nihaidir ve hiçbir yazışma yapılmayacaktır.

6. SPONSORUN ŞARTLAR VE KOŞULLARI DEĞİŞTİRME VE DİSKALİFİYE ETME HAKKI

*6.1*Organizatör Promosyon Kurallarını ve bu Şartlar ve Koşulları zaman zaman değiştirme hakkını saklı tuta r ve bu değişiklikler www.redbullpaperwings.com adresinde yayınlanacaktır.
6.2 Eğer Sponsorun fikrine göre Promosyon Sponsorun kontrolü dışında bir olay nedeniyle tehlikeye düşmüşse, Sponsor Promosyonu sizin ya da herhangi bir üçüncü tarafın maruz kalabileceği herhangi bir türdeki kayıp ya da hasar (ister doğrudan, ister dolaylı olsun) için sorumluluğu ya da yükümlülüğü olmadan Promosyonu tadil etme, feshetme, değiştirme ya da uzatma hakkını saklı tutar.
6.3 Promosyon sırasında herhangi bir anda, Sponsor sadece kendi takdiriyle herhangi bir Katılımcıyı bu Şartlar ve Koşullara herhangi bir şekilde uymaması (Sponsorun Katılımcının hile yaptığına inanması ve genel olarak bu Şartlar ve Koşullarda 7. Kısmın altında ortaya koyulmuş hükümlerin ihlali dâhil fakat bunlarla sınırlı olmayan sebeplerle) ya da geçerli olan hallerde başka herhangi bir türden yasadışı ya da uygunsuz davranış nedeniyle diskalifiye etme ve çıkarma hakkını saklı tutar. Kazanan bir Katılımcının diskalifiye edilmesi halinde, ödül hakkı yitirilecektir ve/veya ödül alternatif birine verilebilir.

7. TARAFSIZLIK – ADİL KATILIM

7.1 Burada Promosyonla bağlantılı olarak girdiğiniz kişisel bilgilerin doğru ve güncel olduğunu onaylarsınız..
7.2 Burada bu Şartlar ve Koşulların 3. ve 4. Kısımları altında katılımınızla ilgili olarak ortaya koyulmuş kriterleri karşılayacak şekilde ya da bu Şartlar ve Koşullarda belirtilmiş kullanıcı tarafından oluşturulmuş içerik gibi diğer materyalleri kendiniz oluşturarak şahsen bu Promosyonda performans sergilediğinizi yada başka bir şekilde ona katıldığınızı ve otomatik robotlar, betikler, hizmetler gibi yasaklanmış yardımlar ve başka manipülasyon biçimleri kullanmadığınızı garanti ve beyan edersiniz. Bu Promosyona girerek, bütün Katılımcılar katılımlarının kendi tamamen özgün yaratımları olduğunu ve ilgili katılımlarının herhangi bir üçüncü tarafın telif hakları, ticari markaları ve/veya alenilik/gizlilik hakları dâhil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere haklarını ihlal etmeyeceğini garanti ve beyan ederler.
7.3 Katılımınızın:
başka birinin gizlilik, alenilik veya fikri mülkiyet hakları dâhil fakat sınırlı olmamak üzere haklarını ihlal eden ya da çiğneyen materyaller içermediğini;
(i) Sadece katılımınızı oluşturmak ve yüklemek amacıyla kullanmak için sınırlı bir lisansa sahip olduğunuz Sponsorun marka isimleri veya ticari markaları, (ii) Sponsora telifsiz, geri alınamaz, sürekli, münhasır olmayan bir temelde lisanslamayı kabul ettiğiniz ya da katılımınızla bağlantılı olarak kullanma ve Sponsora telifsiz, geri alınamaz, sürekli, münhasır olmayan bir temelde alt lisanslama lisansına sahip olduğunuz mülkiyetinizdeki marka isimleri veya ticari markalar dışında marka isimleri veya ticari markalar içermediğini;
katılımla bağlantılı olarak kullanmak ve Sponsora telifsiz, geri alınamaz, sürekli, münhasır olmayan bir temelde alt lisanslamak için gerekli haklara, rızalara ve izinlere sahip olduğunuz materyaller dışında tarafınızdan yaratılmamış telif haklı materyal içermediğini;
uygunsuz, edepsiz, açık saçık, nefret dolu, haksız, leke düşüren, karalayıcı ya da iftira atan materyaller içermediğini;
katılımın oluşturulduğu herhangi bir yetki alanında yasadışı, kanunlar ya da düzenlemeleri ihlal eden ya da onlara aykırı olan materyaller içermediğini onaylarsınız ve bunlardan sorumlusunuz.
7.4 Yukarıdaki 7.2 ve 7.3 kısımlarının bir ihlali halinde, Sponsoru fikri mülkiyet haklarına dayalı ihlal iddialarına karşı koruyacak ve tazmin edeceksiniz.

8. HAKLARIN VERİLMESİ

8.1 Katılımcı burada ana şirketleri, yan şirketleri, iştirakleri ve Destekleyen Tarafları dâhil olmak üzere Sponsora herhangi bir promosyonla ilgili olarak sunulmuş, sesiniz, görüntünüz, fotoğrafınız, beyanlarınız, biyografik bilgileriniz, performanslarınız, isimleriniz ve benzerliğiniz ve herhangi bir kullanıcı tarafından üretilmiş içerik dâhil bütün katılım ve materyallerin (birlikte “Katılım Materyalleri”) herhangi bir ve her türlü hakkını ve menfaatini mevcut ve gelecekteki kanunlar kapsamında, geçerli kanuna göre mümkün en geniş kapsamda devreder ve verir. Bu hakların devredilemez olması halinde, Katılımcı burada Sponsora Katılım Materyallerini işletmek, kopyalamak, dağıtmak, aktarmak, yayınlamak, icra etmek, sergilemek, türemiş çalışmalarını yapmak ve herhangi bir bilinen ve henüz bilinmeyen kullanım türünde başka şekilde kullanmak için geri alınamaz, dünya çapında, sürekli, münhasır, devredilebilir ve sınırsız (bölge, süre veya amaç bakımından sınırsız) hakları verir. Bu özellikle Katılımcıya ödemeyi veya bildirimi içerir ama bunlardan yoksundur. Bir mahkemenin ya da başka bir yetkilinin yukarıdaki münhasır hak verişin herhangi bir sebeple tamamen yürürlükte olmadığını tespit etmesi halinde, Katılımcı burada Sponsora Katılımcıya bir ödeme ya da bildirim olmadan Katılım Materyallerini işletmek, kopyalamak, dağıtmak, aktarmak, yayınlamak, icra etmek, sergilemek, türemiş çalışmalarını yapmak ve herhangi bir bilinen ve henüz bilinmeyen kullanım türünde başka şekilde kullanmak için geri alınamaz, dünya çapında, sürekli, münhasır, devredilebilir ve sınırsız (bölge, süre veya amaç bakımından sınırsız) hakları verir. Katılımcı Katılım Materyallerindeki herhangi bir ve her türlü ahlaki haktan (bazen “yasal hak ahlakı” ya da benzer terimlerle anılır) Sponsor lehine feragat eder. Bu kısımdaki devirler ve lisanslar özellikle şu hakları içerir fakat onlarla sınırlı değildir: yayın hakkı, halka açık hale getirme hakkı (indirme/talebe bağlı görüntüleme hakları), film sineması hakkı (sinematik/sergileme hakkı), video hakları, dağıtım ve kopyalama hakları, değiştirme ve dublajlama hakkı, tanıtma hakkı, merchandising hakkı, yayın hakkı ve sahne oyunu, radyo oyunu ve sesli/konuşmalı kitap hakları. Dahası, Sponsor Katılım Materyallerinde ve onlara değişiklik, ara verme, silme, kesim işlemleri ve başka değişiklikler yapma hakkını ve bu değiştirilmiş versiyondan herhangi bir konuda yararlanmak için münhasır hakkı edinir. Sponsor ve ana şirketleri, yan şirketleri, iştirakleri ve Destekleyen Taraflar Katılım Materyallerinden bir sınırlama olmadan ve yararlanmanın gerçekleştiği ortamdan bağımsız olarak yararlanabileceklerdir. Ancak Sponsor bu haklardan yararlanmaya zorunlu olmayacaktır.
8.2 Sponsor ayrıca geri alınamaz şekilde hakları tamamen ya da kısmen herhangi bir üçüncü tarafa devretme ve herhangi bir alt lisans sahibine sırasıyla yararlanma hakları ve/veya yararlanma izinleri vermeye ya da hakları kendi adına ya da üçüncü taraflar yoluyla kullanma hakkına sahiptir.
8.3 Bu kapsamlı hak devri ve ataması için tek etmen Promosyonda bir ödül kazanma şansı elde etmek olacaktır
8.4 Bağlı şirketleri ve ortakları dâhil Sponsorun sizden Sponsora Katılım Materyallerini makul tanıtım, yönetim ya da Katılımcının makul beklentisinin ötesindeki diğer amaçlarla kullanma izni veren ayrı bir lisans sözleşmesi akdetmenizi istemesi gerekebilir.

9. BİLGİLERİN TOPLANMASI VE VERİ KORUMA

9.1 Aşağıda “Kişisel Bilgiler” terimi isminizle bağlantılı olarak tutulan bütün verileri tarif eder.
9.2 Red Bull Kişisel Bilgilerinizi Red Bull Grubu'nun içinde ya da bilgileri onun adına bütün ilgili veri koruma düzenlemelerine uygun olarak işleyecek dışarıdaki veri işleyiciler vasıtasıyla işleyebilir.
9.3 Red Bull ve bağlı şirketleri genel bir politika olarak Kişisel Bilgilerinizi açık izniniz olmadan üçüncü taraflara aktarmayacaklardır. Özel olarak, Kişisel Bilgiler satılmayacak, kiraya verilmeyecek ve değiş tokuş edilmeyecektir. Ancak, Red Bull'un Promosyonla bağlantılı olarak Kişisel Bilgileri dışarıdaki bir veri işleyiciye aktarmasının gerekli olduğu hallerde, Red Bull yalnızca bu Şartlar ve Koşullarda ortaya koyulmuş görevlerini yerine getirmek için gerekli olan miktarda Kişisel Bilgi aktaracaktır. Böyle durumlarda, Red Bull ortaklarımızın bütün Kişisel Verilere gizli olarak ve ilgili bütün veri koruma düzenlemelerine uygun olarak muamele etmelerini ve Promosyonla bağlantılı olarak özel görevleri yerine getirildiği anda bu Kişisel Bilgileri derhal silmelerini gerektirecek ve temin edecektir. Lütfen Red Bull'un bu yükümlülüğe riayet edilmesi üzerinde tam bir kontrolü olmadığına ve Red Bull'un kanunen izin verilen mertebede ortaklarının olası ihlallerinden sorumlu tutulamayacağına dikkat ediniz.
9.4 Red Bull dünya çapında çalıştığı için, bu Red Bull'un bütün ilgili veri koruma düzenlemelerine uygun olarak kişisel bilgilerinizi Avrupa Ekonomik Bölgesi'nin dışındaki bölgeler dâhil başka ülkelere aktarabileceği anlamına gelebilir.
9.5 Kişisel Bilgiler sadece bu Promosyonla bağlantılı amaçlarla kullanılacak ve Red Bull, bağlı şirketleri ve talimat verdiği veri işleyiciler tarafından yalnızca başlangıçtaki ya da doğrudan ilişkili Promosyonla ilgili toplanma amacını yerine getirmek için gerekli olan süre boyunca tutulacaktır. Bu, ödülleri dağıtmak ya da vergiyle ilgili ya da başka yasal sorguları yerine getirmek için Promosyonun sona ermesinden sonraki bir süreyi içerebilir.
9.6 Red Bull, bağlı şirketleri ve talimat verdiği veri işleyiciler Kişisel Bilgilerinizi güvenli biçimde işleyecek ve Kişisel Bilgileri korumak için uygun güvenlik önlemleri alacaklardır.
9.7 Red Bull 18 yaşın altından kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri kasıtlı olarak toplamaz.
9.8 Galiplerden tanıtım faaliyetlerine katılmaları talep edilebilir ve Red Bull galiplerin isimleri ve adreslerini, fotoğraflarını ve sesli ve/veya görsel kayıtlarını herhangi bir halka açık ortamda kullanma hakkını saklı tutar. Galiplerden başka makul tanıtım faaliyetlerine katılmaları talep edilebilir.
9.9 Girilmiş Kişisel Bilgiler daima doğru olacaktır. Red Bull'un bir ödül kazandığınız takdirde sizi bilgilendirebilmesi için verilerinizi güncel tutmalısınız. Red Bull kişisel bilgilerinizin doğru olmadığını bilirse kullanılmamalarını temin edecektir.
9.10 Red Bull ve yüklenicileri Promosyonla ilişkili olarak sizinle eposta, telefon yoluyla ya da başka yollarla irtibat kurabilirler.
9.11 İstediğiniz ana bu Kişisel Bilgilerin tamamen ya da kısmen değiştirilmesini veya silinmesini talep etme fırsatınız vardır. Bu takdirde Red Bull bu verilerin uygun olan en kısa sürede silinmesini temin edecektir.
9.12 İstediğiniz anda tuttuğumuz Kişisel Bilgiler hakkında bilgi talep etme hakkına da sahipsiniz.
9.13 Şuradan gizlilik sorularına ilişki Red Bull ile irtibat kurabilirsiniz:
“redbullpaperwings@support.redbull.com

10. SORUMLULUK VE GARANTİ

10.1 Sponsor (a) bir yaşamsal ya da sağlıksal bir yaralanma sonucu ortaya çıkan hasarlar için; kasıt durumunda, © Katılımcı geçerli tüketici koruma kanununa göre bir tüketiciyse ağır ihmal olması halinde; ve/veya (d) Sponsor ürün yükümlüğüyle ilgili yazılı düzenlemelerin gereksinimlerini (eğer geçerliyse) ihlal ediyorsa yazılı hukuka uygun olarak yükümlüdür.
10.2 Yukarıda sözü edilenleri sınırlamaksızın, Sponsor buradaki esas nitelikteki bir sözleşme yükümlülüğünün ihlal edilmesi halinde sadece hafif ihmalden yükümlüdür. Böyle durumlarda, yükümlülük tipik ve öngörülebilir hasarlarla sınırlı olacaklardır; diğer durumlarda Sponsor hafif ihmalden yükümlü olmayacaktır.
10.3 Sponsor ve Red Bull Grubu Promosyona katılımınızla bağlantılı olarak maruz kaldığınız ya da yaşadığınız herhangi bir gelir kaybı, kâr kaybı, iyi niyet kaybı, veri kaybı, fırsat kaybı (her bir durumda ister doğrudan, ister dolaylı olsun) ve dolaylı ya da arızi kayıp ya da hasarlar için size karşı bütün yükümlülüğü hariç tutarlar.
10.4 Sponsor hiçbir durumda doğrudan ya da dolaylı olarak grevler, iş durmaları, kazalar, doğal afetler ve kamu hizmetlerinin, iletişimin ya da bilgisayar (yazılım ya da donanım) hizmetlerinin kesintileri, kayıpları ya da bozuklukları dâhil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere makul kontrolünün ötesindeki güçlerden kaynaklanan ya da ortaya çıkan bir sebeple bu Şartlar ve Koşullar kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getirememesinden ya da geç yerine getirmesinden sorumlu ya da yükümlü olmayacaktır.
10.5 Kanunun izin verdiği azami mertebede, Promosyon için hiçbir koşul, garanti ya da başka şart geçerli değildir.
10.6 Bu Şartlar ve Koşullar Avusturya kanunlarıyla yönetilecek ve herhangi bir anlaşmazlık Avusturya'nın Viyana şehri mahkemelerinin münhasır yetki alanına tabi olacaktır.
Son güncelleme: Aralık 2014